Peržiūrėti

Viso: 0.00€

 

Susisiekite telefonu: +370 37 202911

Prekių katalogas

Pamokos


MUILO GAMYBA

Ornamentai, kursai, Ornamentai.lt

Manoma, kad muilą jau vartojo senovės šumerai, babiloniečiai, Senovės Romoje. Vėliau naudojo ir gamino germanai ir galai. Pramoniniu būdu Europoje muilas pradėtas gaminti XV amžiuje. XVII aamžiaus pabaigoje gamyba padidėjo atradus pigesnį sodos gaminimo būdą. Lietuvoje pirmosios muilo dirbtuvės įsteigtos XIX amžiaus pradžioje. 1900 m. ypač daug buvo gaminama skystojo muilo Vilniaus ir Kauno gubernijose (apie 4 000 t). XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje įsteigti muilo fabrikai Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

Rankų darbo muilas smagus ir kvapnus užsiėmimas, kuris nepalieka abėjingų. Muiliukai gali tapti tiek dovana, tiek namų interjero detale. Formų, spalvų ir kvapų įvairovė leis Jums sukurti savo tobulą muilą kiekvieną kartą atrandant kažką naujo. 

Kaip pasigaminti


 • 1.

  Muilui gaminti reikės: muilo bazės, formos, pigmento, kvapų, įvairių priedų.

  Iš pradžių smulkiais gabalėliais susipjaustome muilo bazę bei pigmentą. Indą su muilo gabalėliais įstatome į  karšto vandens vonelę.Kad masė būtų vienalytė periodiškai maišome.Maišymui tiks medinis pagaliukas ar šaukštas. Muilo bazė tirpsta apie 10-20 min. priklausomai nuo jos kiekio. Stebėkite, kad muilo bazė neužvirtų. Muilo bazę galite ištirpinti ir mikrobangų krosnelėje. Baigiant jai ištirpti įdėkite norimos spalvos pigmentą, įlašinkite 10 lašų eterinio aliejaus, ar norimus natūralius priedus(džiovintas žoleles, prieskonius ar prieskoninius augalus). Viską gerai permaišykite.

  Ornamentai, pamokos, MUILO GAMYBA
 • 2.

  Į formą įdedame reljefavimo paduką ornamentu į viršų. Tuomet supilame masę ir paliekame išdžiūti. Galite muilą gaminti ir be reljefavimo paduko. Tuomet paruoštą masę tiesiog supilame į formą. Kad muilas lengviau išsiimtų formą ištepkite aliejumi. Jei gaminate daugiasluoksnį muilą, labai svarbu , kad sluoksniai sukibtų. Tam kiekvieną sluoksnio paviršių subraižykite aštriu daiktu, kad gautųsi grioveliai ir tik tuomet užpilkite sekantį sluoksnį.

  Ornamentai, pamokos, MUILO GAMYBA
 • 3.

  Muilas sustingsta gana greitai, priklausomai nuo formos dydžio šis laikas svyruoja nuo 20min. iki kelių valandų. Muilas išsiima lengvai, tereikia spustelėti apverstos formos paviršių. Pagamintą muilą galite puošti virvele bei džiovintais augalais ar tiesiog pakuoti į maišelius.

  Ornamentai, pamokos, MUILO GAMYBA

Reikalingos priemonės

 • Susisiekite su mumis:

  +370 37 202911
 • Gedimino g. 15,
  Kaunas

 • El. paštas

  info@ornamentai.lt
 • Socialiniai tinklai:

  Naujienlaiškio prenumerata