Kumihimo – japoniška pynimo technika

Kumihimo – tai Japonijoje atsiradusi pynimo technika, naudojama pinti ilgas virves. Jos gali būti naudojamos labai įvairiai. Kai kurie žmonės jas dėvi kaip aksesuarus (apyrankes ar vėrinius). Kiti naudoja kaip raištelius ar palieka jas laisvai kabėti. Paprastos virvės yra daromos sukant ir pinant gijas tarp pirštų pasikartojančiais judesiais. Senovės kariai samurajai tokiomis kumihimo virvėmis dekoruodavo savo šarvus, o kartais taip juos net sutvirtindavo. Dėl savo praktiškumo ir estetiškumo kumihimo tapo smagia bei spalvinga Japonijos kultūros dalimi.

Pirmosios kumihimo virvelės buvo pinamos rankomis, tačiau vizualiai buvo labai paprastos. Išpopuliarėjus kumihimo virvelėms ir atsiradus didelei jų paklausai, kumihimo technika privalėjo modernizuotis. Buvo pradėtos naudoti didelės medinės staklės pynimui. Staklės pagreitino spalvingų ir storesnių virvelių gaminimo procesą. Taip kumihimo tapo neatsiejama tradicinio japonų kostiumo dalimi.

Šiais laikais paprastos kumihimo pynės daromos naudojant specialų pynimo diską, prie kurio skirtingose vietose tvirtinamos skirtingų spalvų siūlų/virvelių gijos. Sudėtingesnės pynės gali būti gaminamos net iš 24 skirtingų gijų. Nėra vieno teisingo būdo pinti kumihimo technika. Kiekviena kumihimo virvelė pinama iš skirtingų spalvų ir skirtingo storio gijų. Kai kurios atrodo kaip pynės, kitos – kaip daug tvarkingai surištų mazgelių. Kai kuriems kumihimo gerbėjams ši technika iš hobio tapo prabangiu mados verslu. Jie gamina kumihimo virveles iš šilko bei kitų brangių ir labai vertingų medžiagų.